
Powersection på Eftasbluesen
Powersection – kraftfull musikkglede i mer enn 25 år!
I mange år var Powersection et rent coverband, kjent for sine egne vrier på låtene, og en smittende musikkglede.
Men for rundt 10 år siden var det som om man våknet fra en dvale og det dukket opp en kreativitet som etter hvert ble til eget stoff.
De riffbaserte låtene har blitt kjent for sin egenart, og etter at hele bandet har vært med på å kna arrangementene, og legge på litt Powersectionsk krydder av det mest overraskende slag, sies det at de har funnet sin helt egen plass innenfor Bluesrocksjangeren.
To utgivelser har det blitt, «Mr. Bartender» i 2017 og sommeren 2024 kom endelig oppfølgeren «Losing my blues» I motsetning til hva tittelen på siste skive sier, så er det ingen grunn til å tro at disse gutta har mista bluesen sin.
De blir bare mer og mer kreative og spilleglade, og en konsert med Powersection vil aldri være bortkasta tid.
Ifølge tilbakemeldinger fra både publikum og anmeldere er du nærmest garantert noen timer med både god musikk og godt humør.
Disse proffe kara med lang fartstid og tilhold i eller rundt Oslo, besøker velvillig både bluesklubber og andre scener, nært og fjernt. Det er således svært gledelig å observere at fans følger bandet fra sted til sted, og det er ingen tvil om at den store Powersectionfamilien vokser år for år.
Sjekk mere om Powersection på www.powersection.com eller på deres Facebookgruppe
Du finner både album og singler på Spotify og alle tilsvarende plattformer.
Management og booking: Wenche Wangsmo, Tlf. 95854846, wwangsmo@gmail.com
Billetter kr. 300,00
Forhåndsbestilling billetter skjer via:
post@lillehammermikrobryggeri.no
Messenger/melding til Lillehammer Mikrobryggeri
Via nettsiden www.lillehammermikrobryggeri.no
Spørsmål og henvendelser vedr. konsertene (ikke bestillinger) kan også skje til mob 95019108